FSD2848 Sosiaalibarometri 2011
Valitse muuttuja
Kysymysteksti
SOSIAALIHUOLTO: Sosiaalipalvelujen kilpailuttamisella on arvioitu olevan erilaisia myönteisiä vaikutuksia ja riskejä. Mitä mieltä olette seuraavista asioista alueenne sosiaalitoimen näkökulmasta?
TERVEYSKESKUS: Perusterveydenhuollon palvelujen kilpailuttamisella on arvioitu olevan erilaisia myönteisiä vaikutuksia ja riskejä. Mitä mieltä olette seuraavista asioista terveyskeskuksenne näkökulmasta?
SOSIAALIHUOLLON LAUTAKUNTA: Sosiaalipalvelujen kilpailuttamisella on arvioitu olevan erilaisia myönteisiä vaikutuksia ja riskejä. Mitä mieltä olette seuraavista asioista alueenne sosiaalitoimen näkökulmasta?
SOSIAALIHUOLTO, TERVEYSKESKUS, SOSIAALIHUOLLON LAUTAKUNTA: Palvelun hinta noussut ainoaksi kriteeriksi
Frekvenssit
| selite/vastausvaihtoehto | arvo | n |
|---|---|---|
| Täysin eri mieltä | 1 | 33 |
| 2 | 42 | |
| 3 | 42 | |
| 4 | 44 | |
| 5 | 59 | |
| 6 | 68 | |
| Täysin samaa mieltä | 7 | 49 |
| En osaa sanoa | 8 | 9 |
| SYSMISS | 122 | |
| Esitetyt jakaumat ovat painottamattomia | ||
Tunnusluvut
| kelvollisten havaintojen lkm | 346 |
| maksimi | 8 |
| minimi | 1 |
| keskiarvo | 4.44 |
| keskihajonta | 1.982 |
Aineiston kuvailu koneluettavassa DDI-C 2.5 -formaatissa

Aineiston kuvailu on lisensoitu Creative Commons Nimeä 4.0 Kansainvälinen -lisenssin mukaisesti.