FSD2812 Sosiaalibarometri 2008

Valitse muuttuja

Kysymysteksti

SOSIAALITOIMI: Millainen on tällä hetkellä erilaisissa elämäntilanteissa olevien väestöryhmien hyvinvoinnin tilanne kunnassanne ja millaiset ovat kuntanne sosiaalitoimen mahdollisuudet tukea näiden väestöryhmien hyvinvoinnin toteutumista? Arvioikaa kaikkien ryhmien tilannetta. Väestöryhmän tilanne:

KELAN TOIMISTO: Millainen on tällä hetkellä erilaisissa elämäntilanteissa olevien väestöryhmien hyvinvoinnin tilanne toiminta-alueellanne ja millaiset ovat Kelan mahdollisuudet tukea näiden väestöryhmien hyvinvoinnin toteutumista? Arvioikaa kaikkien ryhmien tilannetta. Väestöryhmän tilanne:

TERVEYSKESKUS: Millainen on tällä hetkellä erilaisissa elämäntilanteissa olevien väestöryhmien hyvinvoinnin tilanne toiminta-alueellanne ja millaiset ovat terveyskeskuksenne mahdollisuudet tukea näiden väestöryhmien hyvinvoinnin toteutumista? Arvioikaa kaikkien ryhmien tilannetta. Väestöryhmän tilanne:

SOSIAALITOIMI, KELA, TERVEYSKESKUS: Vanhukset

Frekvenssit

selite/vastausvaihtoehto arvo n
Huono 1 3
2 21
3 131
4 191
Hyvä 5 19
SYSMISS 86
Esitetyt jakaumat ovat painottamattomia

Tunnusluvut

kelvollisten havaintojen lkm 365
maksimi 5
minimi 1
keskiarvo 3.55
keskihajonta .719

Aineiston kuvailu koneluettavassa DDI-C 2.5 -formaatissa

Creative Commons License
FSD:n aineistokuvailut (FSD metadata records), joiden tekijä on Suomen yhteiskuntatieteellinen tietoarkisto (Finnish Social Science Data Archive), on lisensoitu Creative Commons 1.0 Yleismaailmallinen (CC0 1.0)-lisenssillä.